“Türkiye’yi durduramayız”

“Türkiye’yi durduramayız”

Alman istihbarat teşkilatı BND’nin eski başkanı August Hanning, Türkiye’nin Suriye’deki operasyonlarını d

Küresel aktörler ve kuklası ABD ile anladığı dilde konuşmalı!

Kendini dünyanın sahibi olarak gören küresel aktörler, tüm dünyayı Siyonizmin menfaati doğrultusunda şekillendirmenin gayreti içindeler.

Dünyanın yegane sahibi olma yolunda and içmiş olan ve günümüzde ‘küresel aktör’ olarak tanımlanan bu güç, hedeflerine ulaşmak için önceki yüzyılın ‘jandarması’ İngiltere ve bu yüzyılın ‘jandarması’ ABD’yi Dolar’ı ile satın aldı.

Dünyanın tek hakimi olmak için tek başına paraya hükmetmek elbette yeterli olmayacaktı.

Güçlü ve caydırıcı olmanın diğer ayağı ise silah gücüne, yani güçlü bir orduya sahip olmaktan geçmektedir. Bunu da yıllar öncesinde başaran küresel aktörler tüm ülkeleri etkisi altına almak, dünyanın tek hakimi olmak için ‘mücadele’ etmektedir.

Borçlandırarak kendisine köle yaptılar. Dolar gücünü kullanarak ülkelerin yönetimlerini kendisine sadakatle bağlı kalacak, lakin kendi ülkesi ve milletine ihanet edecek ‘hainleri’ iktidara getirdiler.

Sadakatinde gevşeklik gösteren veya baş kaldıran liderler; Arap Baharı, suikast, ekonomik saldırılar, döviz kurlarıyla oynayarak ekonomik kriz çıkarma, Gezi Kalkışması, 17-25 Aralık Yargı Darbesi, 15 Temmuz, 28 Şubat ve 27 Mayısdarbeleri vb operasyonlarla alaşağı edilmeye çalışıldı.

Maalesef çoğunda da başarılı oldular. Zira küresel aktörler entrika çevirme hususunda çok mahirdirler. FETÖ’cü örneğinde olduğu gibi hainlerin de çok fazla olması işlerini kolaylaştırmaktadır.

Amaçlarına ulaşmak uğruna hiçbir ahlak ve etik kuralı tanımayan bu güruhla mücadele etmek elbette kolay olmayacak!

Osmanlı İmparatorluğu’nun zayıflatarak yıkılmasının sağlanması da bu hedefe ulaşmada aşılması gereken çok önemli engeldi.

Adaletin ve mazlumların koruyucusu bir imparatorluğun yıkılması sonrası, ülkelerin ve mazlumların kaderi, geleceğini kan, göz yaşı ve zulüm üzerine inşaa eden bir gücün merhametine kalması çok acı bir durumdu.

On yıllardır İslam dünyasını sömürdüler, sömürmeye de devam ediyorlar. Sömürdükleri ülkeleri açlığa, sefalete ve geri kalmışlığa terk ettiler.

Ne zaman ki bu zillete dur demek için Menderes, Erbakan, Özal, Mursi gibi inançlı, imanlı ve halkın adamları ortaya çıktı; sonları hep acıyla noktalandı!

Sindirildiler,korkutuldular, tehdit edildiler, itibarsızlaştırıldılar. Geri adım atmayanlar ise zehirlendi, hapse atıldı, asıldı!

Dünya’ya ayar çekmeyi alışkanlık haline getiren, hukuksuzluğu ve adaletsizliği hakmış gibi gören bu zihniyete dur diyen, yeter diyen bir yiğit çıktı!

Gözlerinin içine bakarak döktükleri kan ve gözyaşına ‘one minute ‘ diyerek isyan eden bu yiğidimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan başkası değildi.

Küresel aktörlerin ‘mabetinde’ BM’de “Dünya beşten büyüktür” diyerek adaletsizliğe isyan eden ve “bu düzen böyle devam edemez, mutlaka değiştirilmeli” diyen liderimize yönelik hangi ahlaksız operasyonların devreye sokulduğunu, ne gibi entrikaların çevrildiğini bilmeyen kalmadı.

Lakin tüm bu entrikalara ve tehditlere pabuç bırakmayan Erdoğan ‘küresel aktörler’ ve onların kuklalarıyla anladıkları dilden konuşmaya, mücadele etmeye devam ediyor.

Afrin’e yönelik başlattığımız ” Zeytin Dalı” harekatını bu minvalde değerlendirmek gerekir.

Mehmetçik, bölgede görünürdü PYD/YPG/DAEŞ ile savaşırken, aslında terör örgütlerinin arkasında olan ve bize karşı kullandığı örgütlerin sahibi ‘küresel aktörler’ ve ABD ile savaşmaktadır.

Siyasetçilerimiz bu gerçeği bu kadar açık biçimde dile getirmeselerde, sınırımızın hemen yanı başında yaşananların, küresel aklın Türkiye’ye karşı bir vekalet savaşı yürütmekte olduğu gerçeğidir.

Küresel güçlere baş kaldıran, zulmü ve onursuzluğu red eden Türkiye’nin bu onurlu duruşu İslam dünyası ve tüm mazlumların yüreğinde bir umut ışığının yanmasına neden oldu. Mekke’de karşılaştığım farklı coğrafyalardan gelen Müslümanların, bu onurlu duruşumuzu desteklediğini görmekten de mutlu oldum.

Küresel aktörler ve kuklası ABD ile anladığı dilde konuşan, zulme rıza göstermeyen, atalarımız gibi İslam’ın bayraktarlığını yapan ülkem ve liderimle gurur duyuyorum.

Yeniden dünyaya adaleti tesis etmek, ülkemizin ve liderimizin üzerinde oynanmak istenen oyunları bozmak için devletimizin ve liderimizin arkasında durmak zorundayız.

Mevlam ordumuzu muzaffer eylesin.

Mehmet Zengin

24 Ocak 2018

Mekke/ Arabistan

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • hasan :

    6 Mart 2018-12:46

    Erdoğan’ın küresel aktörlere karşı göstermekte olduğu dik duruşu önemsiyorum. Osmanlı’nın torunlarına da yakışan budur. Yiğitler bir, korkaklar her gün ölür

Haber Sitesi | Uzman Tescil